Kontynuując akceptujesz naszą politykę prywatności. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dot. polityki prywatności w naszym sklepie kliknij tutaj - Polityka prywatności.
Artykuły
Bagażniki i platformy rowerowe na hak holowniczy

Bagażniki rowerowe montowane na haku holowniczym.

Posiadasz auto z hakiem holowniczym i chcesz zamontować na nim bagażnik rowerowy lub wielofunkcyjną platformę transportową?
W naszej ofercie znajdziesz bagażniki pozwalające łatwo i bezpiecznie przewieźć jeden, dwa, trzy a nawet cztery rowery na kuli haka holowniczego.

Wybierając bagażnik rowerowy na hak nie musisz się zastanawiać czy będzie pasował do Twojego auta - nasze platformy mocowane na kuli haka pasują do wszystkich pojazdów z każdym rodzajem haka holowniczego!

Bagażniki rowerowe na hak to dobra alternatywa dla bagażników na tylną klapę lub dach pojazdu. Czas montażu platformy rowerowej na kuli haka jest krótki, a montaż rowerów nie wymaga dźwigania rowerów wysoko jak to jest w przypadku transportu rowerów na klapię lub dachu. Rowery umieszcza się na specjalnych szynach, a następnie mocuje za ramę i koła. Zamontowanie platformy na haku holowniczym oraz rowerów na platformie jest łatwe i szybkie - nie potrzebujesz na to więcej niż kilka minut. To nie jedyne zalety transportu jednośladów na haku holowniczym. Platforma rowerowa znajduje się nisko, dzięki temu rowery są maksymalnie schowane za samochodem co zmniejsza opór powietrza i hałas podczas jazdy.

Niestety jak wszystko, bagażnik rowerowy na hak ma też swoje wady. Jest to dość drogie rozwiązanie, a ponieważ rowery znajdują się nisko za pojazdem - mogą się łatwo zabrudzić.

Wybierając platformę rowerową na hak zwróć uwagę na dostępne rozwiązania do mocowania platformy na kuli haka:

  • bagażniki mocowane za pomocą śruby
  • głowica szybkomocująca, która nie wymaga użycia narzędzi

Przed zakupem bagażnika warto również zwrócić uwagę na szereg funkcji, którymi różnią się dostępne platformy. Przed zakupem zastanów się i odpowiedz na pytania:

  • Ile rowerów chcę transportować?
  • Jakie jest dopuszczalne obciążenie pionowe zainstalowanego już w samochodzie haka holowniczego?
  • Jaką nośność powinien mieć bagażnik rowerowy - ile ważą rowery, które będę przewozić?
  • Jak ma być mocowany bagażnik na kuli haka?
  • Czy bagażnik ma posiadać zabezpieczenie antykradzieżowe?
  • Czy bagażnik ma być składany - czy mam miejsce do przechowywania bagażnika?

Nie wiesz jaki rodzaj bagażnika rowerowego będzie dla Ciebie najlepszy?
Przeczytaj nasz artykuł lub zajrzyj do sekcji poradniki.
Żeby jeszcze bardziej ułatwić Ci wybór - stworzyliśmy specjalną wyszukiwarkę bagażników rowerowych:

Jeśli nadal masz pytania, chętnie Ci pomożemy! Możesz zwrócić się do nas przez Chat, napisać wiadomość lub zadzwonić.