Kontynuując akceptujesz naszą politykę prywatności. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dot. polityki prywatności w naszym sklepie kliknij tutaj - Polityka prywatności.
Nasze produkty
Artykuły
Bagażniki i platformy rowerowe dedykowane do aut z USA

Bagażniki rowerowe dla samochodów z USA do kwadratowego profilu 1 i 1/4 cala lub 2 cale

Wsuwana platforma rowerowa dla pojazdów amerykańskich.

Jeśli posiadasz auto sprowadzone z USA i chcesz zabrać rowery na wakacje lub urlop - dobrze trafiłeś!
W tej kategorii znajdziesz specjalne bagażniki rowerowe do bezpiecznego transportu rowerów autem sprowadzonym z USA. Większość pojazdów sprowadzonych ze Stanów Zjednoczonych posiada specjalne przygotowanie do montażu haka holowniczego (z ang. Receiver) lub innych akcesoriów (w tym platformy rowerowej). Żeby sprawdzić czy bagażnik rowerowy USA będzie pasował do Twojego pojazdu, powinieneś odnaleźć kwadratowy profil z tyłu pojazdu. Przygotowanie znajduje się pod zderzakiem, ale czasami może też być pod specjalną zaślepką w zderzaku. Jeśli odnalazłeś już kwadratowy profil w samochodzie, zmierz jaki ma wymiar. Najczęściej stosowanym standardem jest standard dwu calowy (około 51 mm x 51 mm).

Jeśli posiadasz auto sprowadzone z USA wyposażone w kwadratowe gniazdo, masz dwie możliwości na transport rowerów:
bagażnik rowerowy do pojazdów z USA (montowany bezpośrednio w kwadratowym gnieździe)
adapter haka holowniczego oraz europejski bagażnik rowerowy montowany na haku holowniczym.

 

Bagażnik rowerowy dla pojazdów z USA

Pierwsza opcja to wsuwany w kwadratowy profil bagażnik na dwa lub trzy rowery. Platforma rowerowa montowana w kwadratowym gnieździe z tyłu pojazdu jest bardzo podobna do zwykłego bagażnika montowanego na haku holowniczym. Z tą różnicą, że jest on wsuwany bezpośrednio w gniazdo montażowe USA, a nie mocowany na kuli haka holowniczego.
Montaż takiego bagażnika jest łatwy i bardzo szybki - wystarczy wsunąć bagażnik w profil z tyłu pojazdu i zabezpieczyć specjalną przetyczką.

Takie rozwiązanie ma kilka zalet. Przede wszystkim platforma rowerowa USA jest bardzo stabilna, wytrzymała i prosta w obsłudze w porównaniu do europejskich bagażników rowerowych montowanych na kuli haka. Dzięki temu można bezpiecznie przewozić ciężkie rowery, np. rowery elektryczne - bez wyjmowania akumulatora.
W naszej ofercie są bagażniki do transportu zarówno dwóch, jak i trzech rowerów o maksymalnej ładowności do 60 kg.

 

Adapter haka USA oraz bagażnik rowerowy montowany na haku holowniczym

Druga alternatywna opcja to zakup adapteru haka USA oraz europejskiego bagażnika rowerowego montowanego na kuli haka.
Zaletą takiego rozwiązania jest wyposażenie pojazdu w europejski hak holowniczy, który można wykorzystać również do holowania przyczepy. Niestety jest to droższe rozwiązanie ponieważ, konieczny jest zakup zarówno platformy rowerowej, jak i adapteru haka USA. Szukasz adapteru haka holowniczego USA? W naszym sklepie posiadamy największy wybór adapterów haka USA.

Niezależnie od wybranej opcji, w podjęciu właściwej decyzji pomorze Ci nasz poradnik - Transport rowerów autem sprowadzonym z USA.