Kontynuując akceptujesz naszą politykę prywatności. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dot. polityki prywatności w naszym sklepie kliknij tutaj - Polityka prywatności.
Artykuły

Bagażniki dachowe


Nazwy bagażniki dachowe używa się naprzemiennie z boksem dachowym. Decydując się na bagażnik dachowy należy przede wszystkim znać przeznaczenie; krótsze i jednocześnie szersze bagażniki są bardziej praktyczne do ogólnego przeznaczenia; jeśli przeznaczeniem jest transport nart lub innych dłuższych przedmiotów należy szukać odpowiednio długich boksów.

Należy też mieć na uwadze, że oprócz ograniczenia wagowego dla samego bagażnika należy przestrzegać innych parametrów tj. nośność belek bazowych, na których będzie mocowany kufer jak i nośność dachu samochodu. Większy kufer to większe wyzwanie podczas montażu jak również hałas podczas jazdy i zwiększone zużycie paliwa.

Bagażniki dachowe mogą otwierać się na jedną lub dwie strony naprzemiennie. Mocowanie odbywa się mechanicznie za pomocą cybantów lub mechanizmów szybkiego montowania tj. mimośród czy szczęki. Boksy dachowe są najczęściej wyposażeniem uniwersalnym, bez przeznaczenia do konkretnego samochodu lub belek bazowych.

Posiadając zamontowany boks dachowy musimy pamiętać o pewnych utrudnieniach takich jak ograniczona prędkość do 130 km/h czy korzystanie z parkingów podziemnych (inna wysokość samochodu).

Boks dachowy