Kontynuując akceptujesz naszą politykę prywatności. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dot. polityki prywatności w naszym sklepie kliknij tutaj - Polityka prywatności.
Nasze produkty
Artykuły

Hak holowniczy do kamperów

Hak holowniczy do kamperów

Hak holowniczy do kampera?


Podróżując po świecie kamperem (camper), pojazdem kempingowym każdy z nas chciałby mieć możliwość zabrania ze sobą w podróż swoich rowerów, czy też małej przyczepki. Do tego jest potrzebny hak holowniczy, lecz często montaż haka w kamperze nie jest taki prosty.

Jeśli zwykły bus, furgon np. Fiat Ducato, Mercedes Sprinter, Renault Master, Iveco Daily, Citroen Jumper itd. został przerobiony na kampera, powinien tam pasować dedykowany hak holowniczy do danego samochodu. Problem może wystąpić w przypadku pojazdów z zabudową lub fabrycznych kamperów. Są one najczęściej różnej długości i szerokości, przez co standardowy hak holowniczy może nie pasować. W takiej sytuacji wymagany jest montaż uniwersalnego haka holowniczego w kamperze, który może być regulowany i dopasowany do praktycznie każdego pojazdu z przedłużoną ramą.

Hak do pojazdów typu kamper
Uniwersalny hak do samochodów specjalnych

Hak holowniczy do kamperów

Hak holowniczy do kamperów to w zasadzie uniwersalny hak do wszystkich pojazdów z przedłużoną ramą nośną m.in. do kamperów, holowników, lawet, samochodów z windą, rampą i wielu innych.

Taki hak holowniczy może być regulowany w trzech płaszczyznach (wysokości, szerokości i długości), tak aby osiągnąć pożądany rozmiar. Poszczególne elementy mogą też być obrócone, tak aby dało się dopasować hak holowniczy do każdego samochodu, w tym kampera.

Regulowany hak
Regulacja haka holowniczego do kamperów

Jeśli rama nośna znajduje się zbyt wysoko, oferujemy też specjalne płyty boczne do regulacji wysokości haka holowniczego w trzech wariantach: na 3, 4 i 5 poziomów otworów montażowych.

Płyty boczne do haka holowniczego
Akcesoria holowniczego do haka uniwersalnego

Hak holowniczy w kamperze

Dzięki specjalnej konstrukcji otworów montażowych, w haku holowniczym do kampera można zamontować kulę flanszową zarówno na dwie jak i cztery śruby, a co za tym idzie również wszelkie dostępne akcesoria holownicze tj. blachy do regulacji wysokości kuli, dystanse haka, zaczepy szczękowe (NATO), systemy do szybkiej zmiany kuli, Rockinger oraz inne rodzaje kul haka przykręcanych czołowo.

Na aukcji są podane wszystkie wymiary, dzięki czemu będziesz mógł sprawdzić, czy hak holowniczy będzie się dało zamontować w twoim kamperze. W tym celu należy zmierzyć odpowiednie odległości w pojeździe i porównać je z podanymi wymiarami na aukcji.

Jeśli nie wiesz, czy powinieneś kupić uniwersalny hak holowniczy do kampera czy też dedykowany hak holowniczy, skontaktuj się z nami, a nasz konsultant pomoże ci z wyborem.

    Dodaj komentarz