Kontynuując akceptujesz naszą politykę prywatności. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dot. polityki prywatności w naszym sklepie kliknij tutaj - Polityka prywatności.
Artykuły

Zgubiona lub skradziona kula haka holowniczego - co zrobić?

Zgubiona lub skradziona kula haka holowniczego - co zrobić?

Zgubiona kula haka holowniczego - co robić?

Kula holownicza została skradziona


Kupiłeś samochód, w którym już jest zamontowany hak holowniczy, ale nie ma kuli? Czy może zgubiłeś kulę od swojego haka holowniczego lub została skradziona? Nie martw się, pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Problem zgubionej kuli haka dotyka szczególnie posiadaczy wypinanych haków holowniczych. Wypinany hak to niewątpliwa wygoda, gdyż kulę można po prostu łatwo wyjąć, gdy nie jest aktualnie używana. Niestety niesie to za sobą pewne ryzyko, gdyż łatwiej taką kulę zgubić lub nawet ukraść, jeśli nie posiada zabezpieczenia antykradzieżowego.

W takiej sytuacji zamiast kupować od razu nowy hak holowniczy skontaktuj się z nami, a spróbujemy znaleźć dla Ciebie samą kulę do Twojego haka. To samo tyczy się uszkodzonych kul holowniczych np. w momencie wypadku lub po prostu zużycia w czasie eksploatacji.

Ilość producentów haków holowniczych oraz rodzajów systemów wypinania kuli może być przytłaczająca nawet dla profesjonalistów. Z tego względu pomagamy klientom znaleźć odpowiednią kulę haka do ich samochodu.

Co zrobić w przypadku zgubionej kuli haka holowniczego?

Hak holowniczy składa się z belki głównej, ramion i ewentualnych wsporników oraz kuli holowniczej. Kula haka holowniczego może być przykręcana czołowo (tzw. kula flanszowa), przykręcana z boku do uchwytów haka (tzw. swanneck, łabędzia szyja, kula fajkowa), wypinana poziomo (automat poziomy, horyzontalny) lub wypinana pionowo (automat pionowy, wertykalny). Występują też haki elektryczne, ale one zostaną tu pominięte. Każda z tych kul haka może się zgubić. Sprzedawcy też czasami celowo demontują kulę przed sprzedażą pojazdu, ponieważ warianty wypinane są często dość drogie.

Flanszowa kula haka holowniczego

Co jeśli zgubiona została flanszowa kula haka?

Kule flanszowe są przykręcane czołowo do belki haka holowniczego na dwie śruby o rozstawie otworów 90 mm lub na cztery śruby o rozstawie 83x56 mm. Takie kule haka są wykonane w pewnym standardzie, w związku z czym bez obaw możesz przykręcić inną kulę z naszego sklepu. W tym celu wystarczy zmierzyć rozstaw otworów w swoim haku holowniczym, a następnie wybrać odpowiednią kulą z naszej oferty.

Wszystkie flanszowe kule haka dostępne w naszym sklepie posiadają homologację europejską, w związku z czym mogą być bez obaw montowane w każdym haku holowniczym.

Jeśli poziomy rozstaw otworów to 90 mm, ale posiadasz nie dwa, lecz cztery otwory montażowe, nie szukaj kuli na cztery śruby o takim rozstawie otworów, gdyż takowe nie istnieją. Drugi rząd otworów jest tylko i wyłącznie w celu zapewnienia możliwości regulacji wysokości kuli haka. Z tego względu możesz bez obaw zakupić kulę haka na dwie śruby o rozstawie otworów 90 mm.

Kula haka holowniczego na cztery śruby o rozstawie otworów 83x56 mm

W przypadku kul haka na cztery śruby o rozstawie otworów 83x56 mm wybór jest znacznie szerszy. W naszej ofercie znajdziesz różne warianty z podwyższeniem lub obniżeniem, z odsadzeniem większym lub mniejszym, a nawet z funkcją regulacji wysokości. Środek kuli haka holowniczego według norm europejskich powinien się znajdować na wysokości od 35 do 42 cm nad ziemią. Taka wysokość zapewnia bezpieczne warunki holowania przyczep. Zmierz wysokość w swoim pojeździe i wybierz odpowiednią kulę haka.

Kula haka holowniczego 83x56 mm
Płyta do regulacji wysokości kuli haka i dystanse

Blachy do regulacji wysokości kuli haka i przedłużenia

Jeśli nie możesz dopasować żadnej kuli holowniczej do wysokości Twojego pojazdu, zapoznaj się z szeroką ofertą blach do regulacji wysokości kuli. W ofercie znajdziesz również dystanse kuli haka, które pozwalają na zwiększenie odległości między płytą montażową haka, a kulą holowniczą.

Co jeśli w samochodzie jest zamontowany wypinany hak holowniczy, lecz brakuje kuli?

Jeśli kupiłeś samochód, w którym brakuje wypinanej kuli haka zanim zaczniesz szukać nowej, poszukaj w bagażniku w miejscu gdzie leży koło zapasowe. Często tam jest schowana kula haka. Jeśli natomiast jesteś pewien, że jej brakuje to napisz do nas i wyślij zdjęcie tabliczki znamionowej haka holowniczego. Mamy automatyczne kule holownicze do większości europejskich haków holowniczych.

System wypinania kuli haka holowniczego ACS

Większość systemów wypinania kuli w europejskich hakach holowniczych pochodzi od holenderskiego producenta ACS. Ten system jest stosowany u wielu producentów haków holowniczych m.in.: Auto-Hak, Steinhof, GDW, Umbra Rimorchi, Brink, Aragon, Hernec, Bosstow, XIMPLIO, Imioła HAK-POL, HAK-POL, BIZUB i wielu innych. Jeśli Twój hak holowniczy jest jednego z wyżej wymienionych producentów to wszystkie elementy zapasowe ACS są dostępne od ręki. Napisz lub zadzwoń do nas.

Brak automatycznej kuli haka holowniczego
Zgubiony automat kuli holowniczej auto-hak

Wypinana poziomo kula haka holowniczego Auto-Hak

Jeśli posiadasz hak holowniczy Auto-Hak z systemem wypinania z dźwignią, również mamy kule do każdego haka holowniczego wypinanego poziomo od tego producenta. W naszej ofercie mamy też inne elementy zapasowe do haków Auto-Hak jak również innych polskich marek (Steinhof, Imioła, Hak-Pol Bizub).

Jeśli Twój hak holowniczy jest produkcji THULE, Bosal, Westfalia, Oris, Witter lub inny to nic straconego. Również znajdziemy odpowiednią kulę dla Ciebie, jednak może to zająć trochę więcej czasu, ponieważ części będą musiały zostać zamówione od producenta.

W haku brakuje kuli haka holowniczego przykręcanej śrubami od boku?

Tego typu kula nosi nazwę łabędzia szyja (ang. swanneck) ze względu na swój kształt. Jeśli z belki haka holowniczego wystają uchwyty (widełki) do zamocowania kuli, lecz jej brakuje to napisz do nas. Dobierzemy kulę haka do Twojego samochodu, a jeśli będzie to konieczne wyprodukujemy kulę specjalnie dla Ciebie.

Kula haka holowniczego na zamówienie

Jeśli przykręcana (potocznie „sztywna”) kula haka holowniczego została zgubiona lub zniszczona zrobimy nową kulę specjalnie dla Ciebie. Ty podajesz nam wymiary, jakich potrzebujesz, a my zrobimy kulę na życzenie.

Taka kula haka holowniczego na zamówienie przydaje się również w sytuacji, gdy auto zostało np. podwyższone i oryginalna kula haka znajduje się już za wysoko. Ma również swoje zastosowanie w każdej innej sytuacji, w której fabryczna kula jest zbyt krótka, za długa, za wysoko lub za nisko. Wtedy zrobimy dla Ciebie nową kulę z wymiarami takimi jak chcesz. Napisz do nas i podaj nam wszystkie wymiary jak na szkicu obok, a my zrobimy dla Ciebie dokładnie taką kulę haka.

Kula haka holowniczego na zamówienie

W naszej ofercie posiadamy również inne elementy zapasowe haków holowniczych tj.: zaślepki gniazda kuli haka, zestawy śrubowe do haków, kluczyki, kapturki, ramiona i wiele innych. Jeśli potrzebujesz innego elementu do Twojego haka napisz do nas, a sprawdzimy czy możemy go dostarczyć.

Jak mogę zamówić kulę do swojego haka holowniczego? Napisz do nas na whatsapp, e-mail, poprzez formularz kontaktowy lub zadzwoń.

Wszystkie opinie
 1. Karol
  Edytowano

  Posiadam hak.w.samochodzie marki Chevrolet Orlando hak firmy Thule została zagubiona kula fajka wypinana automatycznie czy jestem w stanie coś dopasować do tego modelu

 2. Dmytro
  Edytowano

  Dzień dobry. Potrzebuje. Dorobić kulę do skoda superB 2 kombi model to bosal a 50-X dziękuję.

 3. Radoslaw
  Edytowano

  Toyota Raw 4

 4. Eryk
  Edytowano

  Witam. Szukam kuli wpinanej do haka. Peugeot 5008. Prawdopodobnie brink, żadnej tabliczki nie ma.

 5. Tomasz
  Edytowano

  Poszukuję klucza do hak gdw o nr te07

 6. Kamil
  Edytowano

  Szukam muli haks oris e395 zafira b

 7. mario
  Edytowano

  nie jest prawdą ze hak tej firmy jest łatwy w montażu i demontażu. wymaga oprócz wiedzy dużej siły i cierpliwości. opinia od kilku użytkowników.

 8. Karol
  Edytowano

  Dzień dobry, również proszę o kontakt w wiadomości prywatnej

 9. Tadeusz
  Edytowano

  Poszukuję czegoś takiego, czy jest dostępne? U Brink Polska czekam od 8-mego sierpnia 2022 i nadal nie mają

 10. Karol
  Edytowano

  Dzień dobry, proszę o kontakt telefoniczny bądź mailowy. +48 786 103 020 karol.basek@ximplio.eu

 11. Magdalena
  Edytowano

  Witam, szukam kuli do haka HAK POL Bizub do Toyoty Avensis z 2004 kombi (t25). Czy macie Panstwo w ofercie?

Dodaj komentarz