Kontynuując akceptujesz naszą politykę prywatności. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dot. polityki prywatności w naszym sklepie kliknij tutaj - Polityka prywatności.
Artykuły

Pięć zalet haka holowniczego

Pięć zalet haka holowniczego

Hak holowniczy w samochodzie kempingowym? Dlaczego? Wyjaśniamy... wyposażenie kampera w hak holowniczy ma więcej zalet niż myślisz. Tutaj dowiesz się o zaletach montażu haka holowniczego w kamperze.

Zwiększenie możliwości transportowych samochodu

1)    Zwiększenie możliwości transportowych samochodu

Bagażnik na rower, skuter, snowboard, boks transportowy

Każda przestrzeń jest w pewnym momencie za mała - niezależnie czy to dom, garaż, piwnica czy też bagażnik samochodu. Dotyczy to również domów mobilnych, tj. kamperów. Zwiększenie powierzchni domu, piwnicy lub mieszkania jest stosunkowo skomplikowane w porównaniu do zwiększenia przestrzeni bagażowej w kamperze.

Koszt uzyskanie dodatkowych możliwości składowania dla samochodu jest znacznie niższy niż w przypadku nieruchomości. I nie mówimy tu o większym kamperze, ale o dodatkowym boksie transportowym, bagażniku, platformie lub przyczepie. Dzięki tym wszystkim urządzeniom natychmiast zmienia się objętość Twojego mobilnego domu. Aby to osiągnąć, potrzebny jest zaczep do holowania przyczepy; mówiąc kolokwialnie hak holowniczy.

Hak holowniczy daje więcej możliwości składowania i transportowania niezależnie od tego, czy chodzi o tylny boks transportowy, platformę na hak czy przyczepę. Tylne boksy zamontowane na haku holowniczym mogą być również wykorzystywane na różne sposoby, np. jako pojemnik na odpady, sprzęt sportowy, brudne pranie, narzędzia i wiele innych. Takie oddzielenie czystych i brudnych przedmiotów ma sens nie tylko w drodze, ale również w czasie odpoczynku.  Zarówno w Internecie, jak i w sklepach stacjonarnych można znaleźć różne boksy transportowe, wykonane z aluminium i tworzywa sztucznego lub mieszane.

Dlaczego z tyłu? Tylne boksy nadają się do garaży podziemnych, można je łączyć z uchwytami rowerowymi na tylnej ścianie kampera, są łatwo dostępne i nie powodują dodatkowego zużycia paliwa.

 

2) Łatwość transportu ciężkich przedmiotów jak również dla e-rowerów

Łatwy załadunek i rozładunek rowerów elektrycznych

Zgodnie z przepisami kula holowniczego powinna znajdować się na wysokości od 350 do 420 mm od podłoża. Ze względu na niewielką wysokość, dostęp do tylnego bagażnika jest stosunkowo łatwy. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś zamocować rower na bagażniku dachowym, to z pewnością znasz ten problem. Jest to szczególnie odczuwalne w przypadku ciężkich przedmiotów. Z tego powodu hak holowniczy i platforma na haku jest idealnym środkiem transportu dla rowerów elektrycznych.

Załadunek i rozładunek roweru elektrycznego zajmują kilka minut i może być wykonany przez jedną osobę. To, czego wiele osób nie wie, to fakt, że skutery, motocykle lub nieporęczne przedmioty mogą być również transportowane na tylnym bagażniku.

 Łatwość transportu ciężkich przedmiotów jak również dla e-rowerów

3) Przyczepa do transportu samochodu miejskiego, łodzi, skutera wodnego, motocykla, przyczepy kempingowej

Kiedy wybierasz się na duże wyprawy, przyczepa jest niemal koniecznością. Poszukiwanie odpowiedniego miejsca parkingowego w dużych miastach, takich jak Berlin, Rzym, Paryż, Londyn czy Barcelona z samochodem kempingowym może być bardzo frustrujące. Zabieranie ze sobą małego samochodu sprawia, że może on być wykorzystywany na wyprawy miejskie. Przyczepa oferuje miejsce nie tylko na samochód miejski, ale także łódź, skuter wodnego lub motocykl.

Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby zabrać ze sobą przyczepę kempingową. Aby zabrać ze sobą przyczepę, potrzebny jest hak holowniczy.

Przyczepa do transportu samochodu miejskiego, łodzi, skutera wodnego, motocykla, przyczepy kempingowej

4) Hak holowniczy zapobiega zarysowaniom na parkingu i drobnym stłuczkom

Nawet jeśli brzmi to dziwnie, każdy właściciel samochodu ze hakiem holowniczym zna ten fenomen. Hak holowniczy zapobiega zadrapaniom spowodowanym drobnymi kolizjami. Proste, ale prawdziwe. Podczas manewrowania na placu kempingowym, parkowania czy podjeżdżania pod ścianę, kula haka holowniczego zapobiega uszkodzeniu samochodu. Dlaczego? Po prostu kula haka jest najbardziej oddaloną częścią samochodu i jako pierwsza ma kontakt z przeszkodą.

Czy to nie jest powód, aby zainstalować hak holowniczy w Twoim kamperze? Jeśli nie jesteś jeszcze przekonany, czytaj dalej... lub sprawdź naszą ofertę już teraz.

Hak holowniczy zapobiega zarysowaniom na parkingu i drobnym stłuczkom

5) Zwiększenie wartości Twojego samochodu

Podczas gdy szkody parkingowe zmniejszają wartość Twojego samochodu, hak holowniczy jest kontrargumentem i zwiększa wartość Twojego samochodu, kampera i transportera. Początkowy koszt haka holowniczego w samochodzie kempingowym wynosi od 1500,00 zł nawet do 6000,00 – 8000,00 zł. Koszt zależy w dużej mierze od tego, czy wymagane jest przedłużenie ramy, czy nie. Drugim czynnikiem kosztowym jest konstrukcja i producent haka, a ostatecznie koszty instalacji. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w artykule "Ile kosztuje montaż haka holowniczego".

Naszym zaleceniem jest wyposażenie samochodu w hak holowniczy tak szybko, jak to możliwe. W przypadku kampera zaleca się montaż haka, jeśli nie masz zbyt wiele dodatkowego wyposażenia w swoim kamperze, gdyż każda dodatkowa instalacja powoduje komplikacje przy późniejszym montażu haka. Zbiorniki na brudną wodę, podpory lub zawieszenie pneumatyczne powinny być montowane po zainstalowaniu haka przyczepy. Dlaczego?

Podczas montażu dodatkowych urządzeń takich jak zbiorniki dodatkowe, podpory czy dodatkowe zawieszenie pneumatyczne, często wykorzystywane są punkty montażowe haka holowniczego. Przebudowa takich dodatkowych urządzeń podczas montażu haka holowniczego powoduje dodatkowe koszty. Po zamontowaniu haka holowniczego, monterzy innych urządzeń dodatkowych odpowiednio się dostosowują, nie generując dodatkowych kosztów.

Baza dla innych urządzeń

Choć nie wymieniamy go tutaj jako zalety, nie należy lekceważyć tego argumentu. Hak holowniczy jest dobrą i stabilną bazą dla innych urządzeń. Hak holowniczy może być wykorzystywany na wiele sposobów; bagażnik, platforma i przyczepa to jedne z najczęściej używanych urządzeń, które sprzęgasz z hakiem holowniczym.

Hak holowniczy to także stabilna baza montażowa dla wielu innych urządzeń. Na kuli haka holowniczego można zamontować takie urządzenia jak wyciągarka, uchwyt na końcówka samochodów amerykańskich, kosz, ławka, imadło, maszt, szekla, grill, wyposażenie namiotu i wiele innych.

Dalej masz wątpliwości? Zadzwoń do nas!

    Dodaj komentarz