Kontynuując akceptujesz naszą politykę prywatności. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dot. polityki prywatności w naszym sklepie kliknij tutaj - Polityka prywatności.
Artykuły

Bagażniki narciarskie - Idealne prezenty świąteczne dla miłośników sportów zimowych

Bagażniki narciarskie - Idealne prezenty świąteczne dla miłośników sportów zimowych

Bagażniki narciarskie jako prezenty świąteczne dla miłośników zimowych sportów.


Bagażniki na Narty i Deski Snowboardowe

Święta Bożego Narodzenia, Mikołajki oraz Black Friday zbliżają się wielkimi krokami, co oznacza, że czas na poszukiwanie idealnych prezentów dla naszych bliskich. Jeśli ktoś z Twoich przyjaciół lub członków rodziny jest miłośnikiem sportów zimowych, to bagażniki na narty lub deski snowboardowe mogą okazać się doskonałym upominkiem. Dlaczego warto rozważyć taki prezent?

Oto kilka powodów.

Praktyczność i wygoda uchwytów narciarskich

Uchwyty na narty i deski snowboardowe są niezwykle praktycznym prezentem dla pasjonatów aktywności fizycznej w czasie zimy. Pozwalają one wygodnie transportować narty, deski i akcesoria bez konieczności umieszczania ich wewnątrz pojazdu. Unikniesz w ten sposób wkładania mokrych i brudnych nart czy deski do środka samochodu. To nie tylko chroni wnętrze pojazdu przed uszkodzeniami, ale także sprawia, że podróż na stok staje się o wiele bardziej komfortowa. Bagażniki prezentują się również stylowo i estetycznie, co może być ważne dla osób dbających o wygląd swojego samochodu.

Oszczędność miejsca dzięki bagażnikom narciarskim

Deska snowboardowa

Wszyscy entuzjaści narciarstwa i snowboardingu wiedzą, jak trudno jest upchać cały sprzęt i akcesoria do wnętrza auta. Bagażniki na narty i deski snowboardowe pozwalają na optymalne wykorzystanie miejsca na dachu samochodu bądź wykorzystanie haka holowniczego, co zwiększy wygodę całego wyjazdu i pozwoli na zabranie ze sobą większej ilości rzeczy.

Różnorodność bagażników narciarskich

Wybierając bagażnik jako prezent pod choinkę masz szeroki zakres możliwości dostosowania go do preferencji osoby obdarowywanej. Istnieją różne rodzaje uchwytów, takie jak dachowe bądź na haki holownicze. Występują również różne rozmiary, umożliwiające transport jeden lub kilku par nart czy też desek snowboardowych. Wybierając odpowiedni model, można dostosować go do rodzaju używanego samochodu i ilości sprzętu, który ma być transportowany.

Jaki prezent na święta

Jak wybrać odpowiedni bagażnik na narty i deski snowboardowe?

Przed zakupem uchwytu jako podarunek na Mikołaja warto zastanowić się nad kilkoma kluczowymi kwestiami.Wybierz bagażnik, który najlepiej spełni potrzeby obdarowanej osoby.

Bagażnik tradycyjny


Bagażnik tradycyjny świetnie się sprawdzi, gdy auto nie jest wyposażone w hak. Do montażu niezbędne są jednak belki bazowe. Zaletą uchwytów tradycyjnych jest ich wielkość, można przechowywać je w prawie każdym miejscu w domu, w garażu, na strychu czy piwnicy. Dodatkowo, jeżeli belki bazowe są odpowiednio długie, istnieje możliwość zamontowania nawet dwóch zestawów na jednym dachu. Umożliwi to transport nawet 8 par nart lub 4 desek snowboardowych. Jest to bez wątpienia najpopularniejsze rozwiązanie przystępne cenowo. Minusem bagażnika jest zwiększony hałas oraz zużycie paliwa podczas transportu, który spowodowany jest mało aerodynamicznym kształtem sprzętu zimowego.

Bagażnik magnetyczny

Jeśli auto nie posiada relingów, tylko płaski dach jest możliwość wyposażenia się w bagażnik magnetyczny, który nie wymaga żadnych dodatkowych akcesoriów w postaci belek bazowych. Jest to tania opcja do przewożenia małej ilości nart, bagażniki pomieszczą maksymalnie do 3 par nart lub 2 desek snowboardowych. Największą zaletą jest szybki montaż trwający dosłownie kilka minut, nie wymagający żadnego specjalistycznego sprzętu. Bagażnik działa na zasadzie przyciągania magnetycznego. Można go umieścić na niemal każdym dachu, z wyjątkiem dachów panoramicznych, aluminiowych czy szyberdachów.

Bagażnik na hak holowniczy


Gdy bliska Ci osoba planuje jednak wyjazd z większą ilością osób, co za tym idzie - większą ilością nart albo gdy auto nie posiada wystarczającej ilości miejsca na dachu to lepszym rozwiązaniem będzie wybór bagażnika na hak holowniczy. Wybrana platforma umożliwia transport nawet 6 par nart lub 6 desek. Zaletą jest brak dźwigania sprzętu zimowego na dach samochodu. Wybierając bagażnik na hak można uniknąć również zbędnego hałasu oraz zmniejszyć zużycie paliwa. Dodatkowo bagażniki na narty, podobnie do bagażników rowerowych, posiadają również funkcję uchyłu oraz zabezpieczenie antykradzieżowe na głowicy. Jest to produkt dla najbardziej wymagających klientów, droższy niż bagażniki na dach.

Rodzaje bagażników na narty i deski snowboardowe

Święta na stoku

Bagażnik na narty i deskę snowboardową może też stanowić świetny wstęp do wspólnych świąt na stoku. To doskonały prezent dla tych, którzy spędzają święta aktywnie w górach, w otoczeniu śniegu i zimowej atmosfery. Ułatwi on transport sprzętu, przez co radość ze zjazdów będzie jeszcze większa.

Święta na stoku

Słowem podsumowania

Jeżeli któryś z wymienionych argumentów jeszcze Cię nie przekonał do zakupu i nie wiesz co kupić dla chłopaka lub już masz w głowie ukształtowany obraz tego, jaki prezent chciałbyś bądź chciałabyś podarować to zapraszamy do zapoznania się z naszą zimową ofertą w sklepie HAK-HOL.pl. Znajdziesz tam produkty, które możesz wykorzystać jako prezent dla męża, przyjaciela, brata, chłopaka czy też kogoś z innego z Twoich bliskich.

Choinka

    Dodaj komentarz