Kontynuując akceptujesz naszą politykę prywatności. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dot. polityki prywatności w naszym sklepie kliknij tutaj - Polityka prywatności.
Artykuły

Jak zamontować zabezpieczenie antykradzieżowe do bagażnika rowerowego?

Jak zamontować zabezpieczenie antykradzieżowe do bagażnika rowerowego?

Zabezpieczenie antykradzieżowe w bagażniku rowerowym nie działa?


Jak zabezpieczyć rowery przed kradzieżą w czasie transportu na uchwycie rowerowym?

Kupiłeś bagażnik rowerowy z zabezpieczeniem antykradzieżowym, ale gałka z kluczykiem nie działa? Przekręcasz kluczyk, ale gałka zabezpieczająca nadal się odkręca? W tym artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie: dlaczego zabezpieczenie antykradzieżowe nie działa.

Gdy chcemy zabrać swoje rowery w dalszą trasę to musimy się zmierzyć z zakupem specjalnego bagażnika rowerowego. Na rynku dostępne są bagażniki na klapę, platformy rowerowe na hak holowniczy, uchwyty na dach, a nawet na koło zapasowe na tylnej klapie.

W każdym z tych rodzajów bagażników rowerowych bardzo ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest zabezpieczenie antykradzieżowe. Mając rowery o wartości kilku lub nawet kilkunastu tysięcy złotych chcemy, aby były one dobrze zabezpieczone przed kradzieżą. W tym celu stosuje się dedykowane gałki z kluczykiem, które skutecznie przeciwdziałają kradzieży rowerów z bagażnika.

Gałka z kluczykiem do bagażników rowerowych
Zabezpieczenie przed kradzieżą rowerów

Niektóre bagażniki rowerowe posiadają już takie zabezpieczenie antykradzieżowe w standardzie, a do niektórych można dokupić specjalne gałki z kluczykiem i podmienić te istniejące, gdyż takie gałki są zasadniczo uniwersalne. Nie ważne czy masz bagażnik Menabo, Thule, Westfalia, XIMPLIO, Steinhof, Amos czy też inny, nasze gałki z kluczykiem pasują do każdego bagażnika rowerowego, zarówno na hak holowniczy, dach czy też tylną klapę.

Gałki z kluczykiem nie działają?

Kupiłeś gałki z zabezpieczeniem antykradzieżowym do swojego bagażnika rowerowego, ale nie działają? Spieszymy z pomocą.

Gałki z kluczykiem do uchwytów rowerowych mają specyficzną konstrukcję i mechanizm, który blokuje zamek tylko wtedy, gdy gałka jest dokręcona do końca. To znaczy, że aby zabezpieczenie antykradzieżowe zadziałało, należy dokręcić gałkę możliwie mocno, aż będzie wyczuwalny opór i dopiero wtedy przekręcić kluczyk. Próba przekręcenia kluczyka niedokręconej mocno gałki zakończy się niepowodzeniem, gdyż gałka będzie się nadal odkręcać.

Aby zabezpieczenie antykradzieżowe do bagażników rowerowych było skuteczne należy przestrzegać poniższych kroków:

 1. Przed przystąpieniem do montażu gałki z kluczykiem do bagażnika rowerowego należy ustawić kluczyk w pozycji odblokowanej, a następnie najlepiej wyjąć go z gałki.
 2. Należy dokręcić gałkę możliwie mocno, aż będzie wyczuwalny opór.
 3. Następnie należy włożyć kluczyk i przekręcić do pozycji zablokowanej.
 4. Teraz gałka powinna być zablokowana i obracanie jej w lewo lub prawo nie przyniesie żadnego skutku.

Mimo stosowania się do powyższej instrukcji gałka z kluczykiem nadal się odkręca? Sprawdź poniższe uwagi:

 • Czasami przy pierwszym użyciu gałki, aby zabezpieczenie antykradzieżowe zadziałało potrzebny jest silniejszy opór. Wynika to z tego, że po wyjściu z fabryki mechanizm nie jest jeszcze wypracowany. Jeśli pomimo dokręcenia gałki na tyle ile to możliwe zabezpieczenie nie działa to należy przed przekręceniem kluczyka ręcznie odciągnąć gałkę do siebie lub poszarpywać nią tak aby wytworzyć większy opór.
 • Zaleca się wyjąć kluczyk przed przykręceniem gałki, ponieważ w przeciwnym wypadku podczas dokręcania kluczyk może się samoistnie przekręcić.

Najczęściej popełniane błędy podczas montażu zabezpieczenia antykradzieżowego, przez które gałka z kluczykiem nie działa:

 • Zbyt lekko dokręcona gałka, przez co mechanizm nie blokuje się
 • Niewyjęcie kluczyka przed dokręcaniem, przez co przekręcił się samoistnie
 • Za wczesne przekręcenie kluczyka do pozycji zablokowanej – należy to zrobić dopiero przy wyczuwalnym oporze
 • Nieodblokowanie zamka przed rozpoczęciem montażu
Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Obejrzyj też wideo:

Mimo stosowania się do powyższych zabezpieczenie antykradzieżowe nadal nie działa? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci rozwiązać problem.

Gałki z kluczykiem do bagażników rowerowych znajdziesz w naszym sklepie:

  Dodaj komentarz