Kontynuując akceptujesz naszą politykę prywatności. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dot. polityki prywatności w naszym sklepie kliknij tutaj - Polityka prywatności.
Artykuły

Bagażniki narciarskie do przewozu nart i desek snowboardowych – co trzeba wiedzieć?

Bagażniki narciarskie do przewozu nart i desek snowboardowych – co trzeba wiedzieć?

Bagażniki na narty i snowboard do samochodu


Gdy sezon narciarski w pełni wielu miłośników sportów zimowych jest wtedy w swoim żywiole. Stoki narciarskie pękają w szwach, a wypożyczalnie akcesoriów zimowych są stale oblegane przez klientów. W końcu bez nart lub deski snowboardowej nie zjedziemy ze stoku, a większość okazjonalnych sportowców nie posiada własnego sprzętu.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, ile pieniędzy można zaoszczędzić kupując własny sprzęt i obawia się problemów z jego transportem. Zazwyczaj stoki narciarskie są daleko od nas i trzeba się udać w podróż samochodem. Narty lub deski snowboardowe są dość długie i ich przewóz nie jest taki prosty. Na szczęście z pomocą przychodzi nasza szeroka oferta bagażników narciarskich do samochodu.

Rodzaje bagażników narciarskich

Bagażniki narciarskie na dach

Bagażniki narciarskie na dach to zdecydowanie najbardziej popularny rodzaj uchwytów na narty i deski snowboardowe. W naszej ofercie znajdziesz bagażniki magnetyczne na dach oraz uchwyty narciarskie na belki bazowe.

Uchwyty magnetyczne na narty lub deski snowboardowe

Magnetyczne bagażniki narciarskie to bardzo wygodny i tani sposób transportu nart na dachu pojazdu, ponieważ nie wymaga zakupu bagażnika bazowego. Bagażnik magnetyczny trzyma się dachu za pomocą magnetycznych przyssawek, co pozwala na bezpieczny transport swoich akcesoriów narciarskich na prawie każdym dachu.

Na bagażnikach magnetycznych można przewozić do 3 par nart lub 2 deski snowboardowe. Przy zakupie zwróć uwagę na funkcję zabezpieczenia antykradzieżowego, która pozwoli ci zostawić samochód na parkingu bez obaw, że ktoś w tym czasie ukradnie Twoje narty. Niewątpliwą zaletą uchwytów magnetycznych jest również beznarzędziowy montaż, który trwa maksymalnie 3 minuty.

Trzeba jednak pamiętać, że bagażniki magnetyczne nie pasują do samochodów wyposażonych w dach z wybrzuszeniami lub dach panoramiczny, aluminiowy, czy też szyberdach.

Bagażniki magnetyczne na narty na dach

Bagażniki narciarskie na belki bazowe

Bagażniki narciarskie na belki bazowe na dach

Uchwyty na narty i deski snowboardowe na belki poprzeczne na dach to zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj bagażników narciarskich. Montuje się je na bagażniku bazowym na dachu pojazdu. To wygodne rozwiązanie, które niesie za sobą sporo zalet m.in. pozwala na przewożenie nawet do 6 par nart lub 4 desek snowboardowych oraz najczęściej posiada zabezpieczenie antykradzieżowe.

Jeśli długość belek bazowych na to pozwala istnieje możliwość zamontowania dwóch kompletów na jednym dachu. Przed zakupem zwróć uwagę na sposób montażu bagażnika narciarskiego. Może to być T-Profil lub cybanty. Sprawdź czy twoje belki bazowe posiadają możliwość montażu akcesoriów w taki sposób. Niektóre modele posiadają specjalne tzw. klocki podwyższające, które pozwalają na przewożenie nart razem z wiązaniami.

Jeśli nie masz bagażnika bazowego, zapoznaj się z naszą ofertą kompletnych zestawów bagażnika bazowego z uchwytami narciarskimi. Zwróć uwagę czy Twój samochód posiada relingi zintegrowane, tradycyjne, punkty montażowe lub gładki dach. Za pomocą filtrów możesz wybrać swój rodzaj dachu, a następnie w każdej aukcji znajdziesz listę pasujących pojazdów.

Bagażniki na narty lub deski snowboardowe na hak holowniczy

Uchwyty narciarskie na hak holowniczy to wygodny sposób transportu nart i desek snowboardowych przeznaczony dla najbardziej wymagających użytkowników. Do największych zalet takiego rozwiązania należy to, że nie trzeba dźwigać akcesoriów zimowych na dach samochodu, tylko montuje się od tyłu pojazdu bez użycia praktycznie żadnej większej siły.

Takie bagażniki narciarskie są najczęściej wyposażone w podwójne zabezpieczenie antykradzieżowe, zarówno na kuli haka holowniczego jak i samych nart czy też desek snowboardowych osobno. Pasują do każdej europejskiej kuli haka holowniczego 50 mm i montuje się je najczęściej beznarzędziowo za pomocą dźwigni rapid-lock.

Dzięki funkcji uchyłu można łatwo dostać się do bagażnika samochodowego bez zdejmowania nart. Narty lub deski snowboardowe na platformie na hak holowniczy mogą być przewożone horyzontalnie (poziomo) lub wertykalnie (pionowo).

Niewątpliwą zaletą bagażnika narciarskiego na hak holowniczy jest też to, że nie zwiększa on oporu powietrza samochodu, a przez to również nie ma wpływu na spalanie i stabilność samochodu. Platformy narciarskie na hak holowniczy pozwalają do przewozu nawet do 6 par nart lub 6 desek snowboardowych.

Bagażniki na narty na hak holowniczy

Jaki bagażnik narciarski wybrać?

Jaki bagażnik na narty wybrać?

Teraz gdy już znasz rodzaje bagażników na narty i wiesz o ich zaletach / wadach wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od uchwytu narciarskiego. Jeśli posiadasz już belki bazowe na dach np. do przewozu rowerów lub boksów, to wybór bagażnika narciarskiego na belki bazowe wydaje się być oczywistym i najbardziej rozsądnym rozwiązaniem.

Jeśli nie posiadasz bagażnika bazowego na dachu, a Twój dach pojazdu jest gładki, metalowy i nie zamierzasz transportować więcej niż 3 pary nart to możesz bez obaw wybrać bagażnik magnetyczny na narty.

Natomiast jeśli masz hak holowniczy i zależy Ci na najwyższym komforcie korzystania oraz zamierzasz przewozić więcej sprzętu to wybierz platformę narciarską na hak holowniczy.

Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, zastanów się jakich funkcji potrzebujesz i co jest dla Ciebie ważne oraz jaki budżet chcesz przeznaczyć na zakup bagażnika narciarskiego. W naszym sklepie znajdziesz zarówno tańsze uchwyty narciarskie jak i droższe klasy premium. Każdy znajdzie coś dla siebie.

    Dodaj komentarz