Kontynuując akceptujesz naszą politykę prywatności. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dot. polityki prywatności w naszym sklepie kliknij tutaj - Polityka prywatności.
Artykuły

Adaptery do samochodów amerykańskich


W samochodach importowanych z USA haki holownicze są przystosowane na rynek amerykański i wykonane według innych standardów niż w Europie. Dotyczy to zarówno średnicy kuli haka, jej wysokości, ale również i samej formy haka holowniczego. Aby dostosować samochód sprowadzony z USA, Azji lub Indonezji można stosować odpowiednie adaptery. Są one montowane w specjalnie przygotowany profil kwadratowy z tyłu pojazdu najczęściej o wymiarach 2”x 2” (dwa cale lub 50,8 mm x 50,8 mm) często oferowane z wymiarem 50 lub 51 mm. Rzadziej spotykanymi są profile o rozmiarze 1 ¼ cala będące w sprzedaży z wymiarem 32mm.

Adaptery mają stałą lub regulowaną wysokość kuli. Oferowane przez nas adaptery ze stałą wysokością kuli dają możliwość zmiany wysokości środka kuli w zakresie od -115mm (obniżenie) aż do 91,5mm (podwyższenie).

Adaptery do samochodów z USA
Rodzaje adapterów USA

Sposób mocowania adapterów jest bardzo prosty i ogranicza się do wsunięcia adaptera w profil kwadratowy w samochodzie oraz zabezpieczenie go specjalną przetyczką lub śrubą. Zabezpieczenie adaptera samą przetyczką jest wystarczające, lecz zdarza się, że występuje niewielki luz między adapterem a profilem kwadratowym, powodujący stukanie w czasie jazdy i narażenie na wycieranie się adaptera oraz profilu kwadratowego.

W naszej ofercie posiadamy adaptery, które nie mają luzu po zamontowaniu. W tych produktach możliwość kasowania luzu jest za pomocą specjalnego klina lub skręcenia dwoma śrubami z boku.